به سایت آلپ تیم خوش آمدید🌹 سایت ما دارای دو بخش محصولات و آموزش ها است🔥 امید است از سایت ما لذت ببرید🌈 کانال ما در تلگرام : @alpgram

3 روش برای خاموش کردن کامپیوتر با کیبورد

⭕️ نحوه خاموش کردن کامپیوتر یا لپ تاپ با کیبورد به علت ارور دادن

برخی اوقات دلیل اینکه نمی توانید لپ تاپتان را به صورت عادی خاموش کنید خطاها و ارورهاییست که بروز کرده اند. وقتی لپ تاپ هنگ می کند یا با ارورهای مختلف روبرو می شوید، مکان نمایتان حرکت نمی کند و در نتیجه موقع خاموش کردن لپ تاپ با مشکل روبرو می شوید.

اما نگران نباشید، در چنین مواقعی می توانید با استفاده از کیبوردتان لپ تاپ را خاموش کنید. روش های مختلفی برای خاموش کردن لپ تاپ با کیبورد وجود دارد؛ بنابراین اگر یکی از این روش ها برایتان موثر نبود می توانید از روش دیگری استفاده کنید. برخی از این روش ها خیلی ساده هستند و برای انجامشان فقط باید چند کلید روی صفحه کلیدتان را بزنید. بسیار خب، بیایید با هم این روش ها را بررسی کنیم.

1️⃣ ویندوز Xp:

💢 برای کاربرانی که از ویندوز ایکس پی استفاده می کنند دو روش وجود دارد که می توانند از طریق آنها لپ تاپشان را خاموش کنند.

۱- کلید ویندوز را فشار بدهید و بعد کلید U را فشار بدهید. دوباره کلید U را بزنید. به این ترتیب لپ تاپتان به آرامی خاموش می شود.

۲- همزمان با هم کلید های Alt, F4 و حرف U را فشار بدهید. اول کلیدهای Alt, F4 را بگیرید و بعد حرف U را بزنید.

2️⃣ ویندوز 7:

💢 مورد بعدی مخصوص افرادیست که از ویندوز ۷ استفاده می کنند. برای خاموش کردن لپ تاپ در این ویندوز هم دو روش وجود دارد.

۱- کلید Windows را همزمان با کلید Right Direction یا Right Arrow فشار بدهید. در نهایت Enter را بزنید. بعد از چند ثانیه لپ تاپتان خاموش می شود.

۲- کلید Alt + F4 را با هم بگیرید و در نهایت Enter را بزنید. اما یادتان باشد قبل از این کار باید روی صفحه دسکتاپ باشید تا لپ تاپ خاموش شود. در غیر این صورت Alt + F4 برنامه شما را می بندد.

3️⃣ ویندوز 8 و 10:

💢 آخرین مورد مربوط به کاربرانی است که از ویندوز ۸ و ۱۰ استفاده می کنند. برای خاموش کردن لپ تاپ روش های زیر را دنبال کنید.

۱- وارد صفحه اصلی لپ تاپ یا دسک تاپ شوید. بعد Alt + F4 را فشار دهید و در نهایت Enter بزنید. به این ترتیب لپ تاپتان به آرامی خاموش می شود. این روش مشابه روشیست که برای ویندوز ۷ استفاده می شود.

۲- Alt + F4 را با هم فشار بدهید و بعد کلید U را بزنید. سعی کنید این روش را وقتی روی صفحه اصلی یا دسکتاپ هستید انجام بدهید. این روش می تواند لپ تاپ را سریع خاموش کند.